• iletisim@firmaeklesen.com
  • 0850 8401080

EMLAK KONUT GYO AŞ

TAKİBE AL FAVORİLERE EKLE
192 ZİYARETÇİ
  • YETKİLİ KİŞİ: Belirtilmemiş
  • ADRES: Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:7/2 B (BATI ATAŞEHİR) ATAŞEHİR - İSTANBUL
  • TELEFON: 4443655
  • SOSYAL MEDYA:

FİRMA HAKKINDA

1953 TEN BERİ  Emlak Konut GYO A.Ş. Türkiye de konut üretimiNİN AMİRAL GEMİSİ OLAN KURULUŞTUR. Yılların tecrübe birikimiyle şirket sektöre kattığı değerlerle öncü olmuş ve kalite çıtasını yükseltmiştir. Ortaya çıkarılan  projelerle kazanılmış olan EMLAK KONUT marka değeri, 2002 yılınA GELİNDİĞİNDE  Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ’GYO ‘na dönüşmüş ,firma bugün ismi anılan şekilde faaliyetlerine devam etmektedir.

60 yıldır  profosyonelleşen yönetim ve idaresiyle  ve kurum kültürü ile tüm iştirakçilerin güvendiği kuruluş  olmuştur.. 60 yılda yaratılan bu markayla  gayrimenkul sektörünün kalite  standartları daima yukarıya çeken bir yönetim biçimine sahiptir. Özellikle inşaat sistemleri, tasarım, çevreye duyarlılık ve iş yapım şekilleri ile lider ve örnek model olma görevini, sosyal bir bilinçle yerine getirmektedir.

Ana pay sahibi TOKİ olan Emlak Konut GYO A.Ş. piyasa değeri, gayrimenkul portföyü ve arsa stoku açısından Türkiye’ de faaliyet gösteren en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığıdır.

Faaliyetlerimiz Türkiye’de arazi satın alarak, orta ve üst-orta gelir grubuna yönelik gayrimenkul geliştirme, geliştirilen gayrimenkullerin pazarlama ve satışını içermektedir. Bu konularda yenilikçi, çağdaş projeler üreterek başta ortaklarımız ve diğer menfaat sahiplerinin (maddi-maddi olmayan) değerlerinin çoğaltılması ana hedefimizdir.

Şirketin 3.800.000.000TL ödenmiş sermayesi, 4.000.000.000TL kayıtlı sermayesi sektördeki gücü ve etkinliğini ortaya koyarken sektörün amiral gemisi ünvanını hakkettiğini göstermektedir.

Emlak Konut GYO geldiği noktada hızla büyümesini sürdürmek amacıyla 2010 yılında ilk, 2013 yılında ise ikinci halka arzını gerçekleştirmiştir. Halka arzlarımız hem bireysel yatırımcı talebi rekoru kırması hem de Cumhuriyet tarihimizin en büyük 5. halka arzı olması nedeniyle önemli bir başarıya ulaşmıştır. 2013 yılı Kasım ayında gerçekleştirdiği ikincil halka arzında hisse senetlerine 2,3 kat talep gelmiş ve 20 farklı ülkeden 100’ün üzerinde uluslararası yatırımcının ilgi gösterdiği Emlak Konut halka arzı, Orta Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika bölgesinde sermaye artırımı şeklinde yapılan yılın en büyük halka arzı olmuştur.

Şirket adresi :Barbaros Mah. Mor Sümbül Sok. No:7/2 B (BATI ATAŞEHİR) ATAŞEHİR – İSTANBUL

FİRMA HAKKINDA YORUM YAP

FİRMA HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR

Hiç yorum yapılmamış.